Saim Kolhan » Marka tescil referanslarımız Saim Kolhan Marka, Patent, Tasarım tescil başvuru ve danışmanlık Etkin Patent' i tercih etti.
Saim Kolhan » Marka tescil referanslarımız
Trabzon Patent
+90 212 212 35 18 bilgi(at)trabzonpatent.com.tr Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Çolaklı Mah. Atatürk Bulvarı, 61300 Akçaabat Trabzon

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patentler

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Saim Kolhan Saim Kolhan Marka, Patent, Tasarım tescil başvuru ve danışmanlık Etkin Patent' i tercih etti. Marka 17.04.2021
1984 yılında tanıştığı çini sanatçısı ATİLLA KİPERGİL in yanında 3 ay çıraklık yaptı.Bu süre içinde doğduğu günden beri ;aslında yapmak istediği ve kendisini ifade edebileceği ek işin ÇİNİCİLİK olduğuna karar verdi.  Saim Kolhan Marka, Patent, Tasarım tescil başvuru ve danışmanlık Etkin Patent' i tercih etti. 1984 yılında amcasının oğlu ile birlikte ELİF ÇİNİ adıyla parekende satış mağazası açtı. Beş yüz yıldır çini üretiminin merkezi olan KÜTAHYA ELİF çininin vitrininde, geleneklerin dışında üretilen çinilerle taniştı.Bir yandan geleneğin kusursuzluğunu koruyup ,diğer yandan kentin standartlarını zorlamak ,sanatçıyı diğer sanatçılarla güçbirliği yapmaya itti.   Amacı eski objeleri çoğaltmak olmayan ,ancak onları ilerlemenin aracı olarak kullanan ,eski yapılanlardan daha iyi ve yeni objeler yapmak isteyen SAİM KOLHAN,ATİLLA KİPERGİL,MEHMET GÜRSOY,ABDÜLKADİR UÇAROĞLU,HABİB BAKILAN,birlikte bir atölye açıp , 16.yy. çini ustalarını anmak için adını İZNİK ÇİNİ koydu.Çamur ve sırlama yaptıkları denemeler,yarattıkları yeni biçimler ve hepsinin ötesinde kusursuz ve ustaca yaptıkları boyamalar geleneğin ilerlemesinde yeni bir aşamayı temsil ediyor.   1987 de ABDULLAH kendine ait bir atölye açmak için ayrıldığında, SAİM KOLHAN sorumluluğunu üstlenerek atölyenin müdürü oldu.   Atölye ortamındaki ticari atmosferin sanatsal gelişimini olumsuz etkilediğini düşünerek; yıllar içersinde başta MUSEUM OF INTERNATIONAL FOLK ART olmak üzere dünyanın bir çok sanat etkinliklerine eserler gönderdikleri İZNİK ÇİNİ den,bir çok çırak yetiştirdikten sonra 1992 yılında ayrıldı.   Bu süreçte atölye haline getirdiği evinde orijinal iznik motiflerine kendi yorumlarını katarak farklı eserler üretmeye başladı.Daha önce çini üzerinde pek kullanılmayan Türk el sanatlarından minyatür ve tezhip sanatını yoğun olarak kullandı.Bunun sonucunda fırça tekniği ile ve boyama tarzıyla diğer çinilerden ayırdedilebilen farklı bir tarz yarattı.Yeni arayışlar içinde damla,elips adını verdiği tabak formların geliştiren sanatçı ,bunların üzerine ilk kez üç boyutlu parça çalışmaları uyguladı.   2006 ALTINELLER FESTİVALİ--2007 İSTANBUL ALTINELLER FESTİVALİ ve 2006 da A VUSTURYA lı sanatçı,Doris Bandera ile ANKARA AKM deki fuar ile 2008 de İSTANBUL TÜYAP fuarları katıldığı son etkinliklerdir.   Etkin Patent Olarak Verdiğimiz Hizmetler Marka Tescil, araştırma ve sorgulama Marka Tescil Başvuru Marka Danışmanlığı Marka Hukuki Danışmanlık Marka Takip Marka İtiraz İşlemleri İnternet Danışmanlığı Alan Adı tahsil ve tescil işlemleri Web Tasarım ve Yazılım Hizmeti Hosting (site barındırma hizmetleri) Toplu Mail hizmetleri   Hizmet Verdiğimiz Markalar Saim Kolhan   Saygılarımızla... ETKİN PATENT
Çolaklı Mah. Atatürk Bulvarı, 61300 Akçaabat/Trabzon +90 212 212 35 17 Trabzon Patent

Saim Kolhan

1984 yılında tanıştığı çini sanatçısı ATİLLA KİPERGİL in yanında 3 ay çıraklık yaptı.Bu süre içinde doğduğu günden beri ;aslında yapmak istediği ve kendisini ifade edebileceği ek işin ÇİNİCİLİK olduğuna karar verdi.

 Saim Kolhan Marka, Patent, Tasarım tescil başvuru ve danışmanlık Etkin Patent' i tercih etti.

1984 yılında amcasının oğlu ile birlikte ELİF ÇİNİ adıyla parekende satış mağazası açtı. Beş yüz yıldır çini üretiminin merkezi olan KÜTAHYA ELİF çininin vitrininde, geleneklerin dışında üretilen çinilerle taniştı.Bir yandan geleneğin kusursuzluğunu koruyup ,diğer yandan kentin standartlarını zorlamak ,sanatçıyı diğer sanatçılarla güçbirliği yapmaya itti.

Amacı eski objeleri çoğaltmak olmayan ,ancak onları ilerlemenin aracı olarak kullanan ,eski yapılanlardan daha iyi ve yeni objeler yapmak isteyen SAİM KOLHAN,ATİLLA KİPERGİL,MEHMET GÜRSOY,ABDÜLKADİR UÇAROĞLU,HABİB BAKILAN,birlikte bir atölye açıp , 16.yy. çini ustalarını anmak için adını İZNİK ÇİNİ koydu.Çamur ve sırlama yaptıkları denemeler,yarattıkları yeni biçimler ve hepsinin ötesinde kusursuz ve ustaca yaptıkları boyamalar geleneğin ilerlemesinde yeni bir aşamayı temsil ediyor.

1987 de ABDULLAH kendine ait bir atölye açmak için ayrıldığında, SAİM KOLHAN sorumluluğunu üstlenerek atölyenin müdürü oldu.

Atölye ortamındaki ticari atmosferin sanatsal gelişimini olumsuz etkilediğini düşünerek; yıllar içersinde başta MUSEUM OF INTERNATIONAL FOLK ART olmak üzere dünyanın bir çok sanat etkinliklerine eserler gönderdikleri İZNİK ÇİNİ den,bir çok çırak yetiştirdikten sonra 1992 yılında ayrıldı.

Bu süreçte atölye haline getirdiği evinde orijinal iznik motiflerine kendi yorumlarını katarak farklı eserler üretmeye başladı.Daha önce çini üzerinde pek kullanılmayan Türk el sanatlarından minyatür ve tezhip sanatını yoğun olarak kullandı.Bunun sonucunda fırça tekniği ile ve boyama tarzıyla diğer çinilerden ayırdedilebilen farklı bir tarz yarattı.Yeni arayışlar içinde damla,elips adını verdiği tabak formların geliştiren sanatçı ,bunların üzerine ilk kez üç boyutlu parça çalışmaları uyguladı.

2006 ALTINELLER FESTİVALİ--2007 İSTANBUL ALTINELLER FESTİVALİ ve 2006 da A VUSTURYA lı sanatçı,Doris Bandera ile ANKARA AKM deki fuar ile 2008 de İSTANBUL TÜYAP fuarları katıldığı son etkinliklerdir.

Etkin Patent Olarak Verdiğimiz Hizmetler

Marka Tescil, araştırma ve sorgulama
Marka Tescil Başvuru
Marka Danışmanlığı
Marka Hukuki Danışmanlık
Marka Takip
Marka İtiraz İşlemleri
İnternet Danışmanlığı
Alan Adı tahsil ve tescil işlemleri
Web Tasarım ve Yazılım Hizmeti
Hosting (site barındırma hizmetleri)
Toplu Mail hizmetleri

Hizmet Verdiğimiz Markalar

Saim Kolhan

Saygılarımızla...

ETKİN PATENT